آینه هوشمندشبنم شفاپی*: چند ماه پیش اولین نسخه از آینه هوشمند HiMirror به بازار عرضه شد و در دسترس عموم قرار گرفت. حال در جریان نمایشگاه CES 2017، نسخه جدید این آینه با نام HiMirror Plus رونمایی شده است که قابلیت‌های جدیدی برای کاربران و به ویژه طرفداران عکس‌های سلفی دارد.

نسخه جدید قیمتی حدود ۲۵۹ دلار دارد که ۷۰ دلار بیش از نسخه اولیه است و با مجهز شدن به سیستم نورپردازی حرفه‌ای، می‌تواند شرایط نوری مختلف را برای آرایش کردن و گرفتن عکس سلفی زیبا فراهم کند. در کنار این آینه، یک دستگاه جانبی با نام HiSkin عرضه شده که اسکنر دستی است و به کاربر کمک می‌کند تا با کشیدن آن روی پوست خود، از وضعیت رنگ و بافت پوست خود مطلع شود.

یکی از تفاوت‌های نسخه جدید با نسخه اصلی، تغییرات نرم‌افزاری و لیستی از ویدیوهای آموزشی است که HiMirror Plus برای کاربر پخش می‌کند. اما تفاوت اصلی همان سیستم نورپردازی جدید است که می‌توان با تنظیمات نرم‌افزاری، آن را تغییر داد و بسته به موقعیت و مکان آینه، نور را تنظیم کرد. به بیان دیگر کاربر می‌تواند نور آینه را شبیه به محیطی که قرار است به آنجا برود (به طور مثال محیط بیرونی، رستوران غیره) کند و تغییر رنگ و حالت چهره خود را در آن مکان به طور واضح ببیند.

البته امکانات عرضه شده در سیستم نورپردازی این آینه آن‌چنان هم کاربردی نخواهند بود و کاربر پس از مدتی ممکن است از آنها خسته شود. اما ممکن است کاربرانی که به ظاهر خود در شبکه‌های اجتماعی و عکس‌های منتشر شده اهمیت زیادی می‌دهند، علاقه زیادی به نسخه Plus این آینه هوشمند داشته باشند. دیگر قابلیت‌های آینه HiMirror Plus مانند نسخه اول است. دستورات صوتی در این نسخه مانند نسخه اول محدود هستند. عکس گرفتن با این آینه نیز بسیار آسان است. کاربر دست خود را جلوی سنسور مادون قرمز این آینه می‌گیرد و پس از حرکت دادن آن، تایمر سه ثانیه‌ای شروع به حرکت می‌کند و تصویر ثبت می‌شود.

این آینه برای افرادی طراحی شده که علاقه زیادی به عکاسی سلفی دارند. لوازم جانبی جدید عرضه شده نیز این ادعا را ثابت می‌کند. HiSkin به طور قطع برای کسانی طراحی شده که اهمیت زیادی به کیفیت پوست خود و حالات آن می‌دهند. این دستگاه نیز به راحتی و بدون نیاز به آینه، به اپلیکیشن مخصوص خود متصل شده و اطلاعات را منتقل می‌کند. به نظر نمی‌رسد آینه هوشمند HiMirror و لوازم جانبی آن یعنی HiSkin مورد استقبال عموم کاربران قرار بگیرند، اما به طور قطع کاربرانی هستند که به این دستگاه‌ها نیاز خواهند داشت.

* دانشچوی مترجمی خبر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

انتهای پیام/ عکس از: yjc.ir