مرحله دوم رقابت های جام ملت های آسیا به اتمام رسیده است و از امروز با دیدار ویتنام و ژاپن مرحله یک چهارم نهایی آغاز می شود. کمیته برگزاری مسابقات درپایان هر مرحله آمار کلی این بازی ها را منتشر می کند که آمار مرحله یک هشتم نهایی از قرار زیر است .
به گزارش journalist.ca به نقل از ورزش سه؛ درپایان مرحله یک هشتم نهایی که با انجام 8 بازی به پایان رسید، 17 گل به ثمر رسید که با این حساب میانگین تقریبا 2 گل درهر بازی به ثبت رسیده است.

 

 * با احتساب گل های این مرحله، شمار گل های به ثمررسیده مجموع این رقابت ها تا به امروز و پس از 44 بازی؛ 113 گل است که میانگن 2.5 گل در هر بازی را به نشان می دهد. این درشرایطی است که درهفته اول این رقابت ها 36 گل، در هفته دوم و سوم هر کدام 30 گل و در مرحله یک هشتم نهایی هم 17 گل ثبت شده است.
* 4 بازی مرحله یک هشتم نهایی بین تیم های اردن و ویتنام، ازبکستان و استرالیا، امارات و قرقیزستان، کره جنوبی و بحرین به وقت های اضافه کشیده شده است و دو بازی از این 4 دیدار را ضربات پنالتی تعیین کننده برنده بازی بود که به این ترتیب تیم های اردن و ازبکستان از دورمسابقات حذف شدند.
* در 6 دیدار از 8 بازی مرحله دوم، پنالتی گرفته نشده است. اگرچه با احتساب 6 بازی که در این مرحله در وقت قانونی و یا در 120 دقیقه پیروز میدان تعیین شد ، تعداد بازی هایی که با پیروزی یک تیم به پایان می رسد به عدد 37 رسید و 7 بازی نیز به تساوی انجامید.
* جائو لینگ ، اشکان دژاگه و احمد خلیل موفق شدند پنالتی را در زمان قانونی بازی به گل تبدیل کننند تا احمد مبارک کانو تنها کسی باشد که موفق به ثمر رساندن پنالتی دروقت قانونی دیدار نشود.
* مجموعا 14 پنالتی در این رقابتها توسط داوران تشخیص داده شده است که 12 پتالتی گل شده و 2 پنالتی هم از دست رفته است .
* در پایان این مرحله تیمهای ایران و قطر تنها تیمهایی هستند که تا به حال دروازه هایشان باز نشده است و قدرتمند ترین خط حمله جام تا به امروز متعلق به تیم ملی قطر بوده است. بازیکنان این تیم در مجموع 11 بار موفق شدند دروازه حریفانشان را باز کنند.

* صدمین گل جام نیز توسط "زهی شیائو" ازتیم ملی چین به ثمر رسیده است.

محمدحسن اسدی طاری

انتهای پیام/