نیمه بلند آشوب - ارتباط امروزفیلم نیمه بلند آشوب به تهیه کنندگی مرکز هنری ایماژکرج و به کارگردانی سعید اکبری و با نویسندگی امیرعلی آقامحمدی که در دومین جشنواره فیلم سلامت به اجرا درآمد، به داستانی درباره نابسامانی خانواده ها پرداخته است.

توجه به این نکته که چگونه ممکن است براثر تدابیر اشتباه فردی که مدیریت خانواده را بر عهده دارد، مشکلاتی برای فرزندان  و سپس جامعه ایجاد شود. داستان فیلم آشوب درباره مردیست که از زن خود طلاق گرفته و برای فرزندش نامادری می آورد. اما چون  فرزندش موافق این امر نیست و با پدرش ناسازگاری دارد و پدرش اورا درک نمی کند؛ معتاد می شود.

درکنار این داستان داستان دیگری نیز  وجود دارد که خانمی که برای کارنظافت به  ساختمان می آید  تحت نظر بد پدر این خانواده است و این امر باعث  نگرانی برای او می شود. تدابیر و رفتار های نابجای این پدر باعث می شود یک روز  پسر مواد کشیده بدون اجازه سوییچ ماشین را بر دارد و درسطح خیابان  رانندگی کند ازقضا خانم همسایه  هم  که بیرون از خانه بوده و ذهنش به خاطر رفتارهای این مرد مشغول و نگران بوده در حین عبور و مرورازخیابان اتفاقی با ماشین پسر خانواده آن مرد تصادف می کند و می میرد و فرزندانش که تحت سرپرست مادر بودند و پدرشان فوت کرده بوده بدون سرپرست باقی بمانند. دراین فیلم یک مشکل کوچک خانوادگی به مشکلات خانمان سوز برای دوخانواده تبدیل می شود.

نیمه بلند آشوب با تم خانواده و ناسازگازی اعضای آن از جمله داستانهایی است که ممکن است در بخشهایی از جامعه مشابه آن باشیم. ارتباط عناصر فیلم و داستان در التهاب ناشی از مناسبات غلط خانوادگی قرار گرفته اند. در این فیلم، امیرعلی آقامحمدی، زهرا رضایی، سروش علاقبندان، صادق حق روستا، حسین ایوبی پور، کیان عباسی، سلیمه تکلدانی و یگانه سراج به ایفای نقش پرداخته اند.

ای کاش در زندگی کمی آینده نگری وجود داشته باشد و ما و نسبت به اطرافیانمان با تامل و احساس مسئولیت  بیشتری برخورد کنیم. جشنواره فیلم سلامت با هدف آشنایی مخاطبین و آحاد جامعه نسبت به اهمیت سلامت فردی، جامعه و محیط پیرامون و  توجه دادن هنرمندان و سینماگران ایرانی در جهت ضرورت تولید آثار متناسب و مرتبط با موضوع سلامت در بخشهای مختلف برگزار می شود.

نیلوفربلالی دهکردی

انتهای پیام/ عکس از نویسنده