در مراسم اعطای جوایز سینمایی بفتا در بریتانیا که یکشنبه شب در لندن برگزار شد فیلم "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری" با بردن پنج جایزه در صدر قرار گرفت و فیلم "شکل آب" اثر گیرمو دل تورو که امید اول بود سه جایزه گرفت.

به گزارش journalist.ca بعد از این دو فیلم "تیره ترین ساعت" درباره وینستون چرچیل دو جایزه گرفت  و فرانسیس مکدورماند به خاطر بازی در فیلم "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری" برنده جایزه بهترین هنرپیشه زن شد. پیشتر گری اولدمن به خاطر بازی در فیلم "تیره ترین ساعت" برنده جایزه بهترین هنرپیشه مرد و فیلم "کوکو" برنده بهترین انیمیشن سال شدند.

در این مراسم که بعضی ستارگان از جمله آنجلینا جولی، حضور داشتند؛  جوایز دیگری به شرح زیر اهدا شد:

بعضی از دیگر برندگان بفتا:

  • بهترین فیلمبرداری: بلید رانر ۲۰۴۹ - راجر دیکینز
  • فیلمنامه اصیل: سه بیلبورد بیرون الینگ، میزوری - مارتین مکدانا
  • بهترین صداگذاری: دانکرک - ریچارد کینگ، گرگ لنداکر، گری ریزو، مارک وینگارتن
  • بهترین جلوه های ویژه: بلید رانر ۲۰۴۹ - گرد نفزر، جان نلسون
  • بهترین فیلمنامه اقتباسی: مرا به اسمت صدا کن (Call Me by Your Name)
  • بهترین موزیک اصیل: شکل آب (The Shape Of Water) - الکساندر دسپلت
  • بهترین فیلم بریتانیایی: سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری (موضوع فیلم در آمریکا می گذرد اما فیلم توسط مارتین مکدانای بریتانیایی ساخته شده)

فیلم "شکل آب" که کاندیدای جوایز اسکار نیز هست، در 12 رشته بیشترین نامزدی را در رقابتهای بفتا داشت. در این اثر خیالی "سلی هاکینز" بازیگر بریتانیایی نقش یک نظافتچی را بازی می کند که با یک موجود دوزیست که در اسارت نگهداری می شود رابطه برقرار می کند.

پس از آن فیلم های "تیره ترین ساعت" (Darkest Hour) و سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) هر کدام در ۱۱ رشته نامزد بودند.

گفتنی است در بسیاری از موارد برندگان مراسم بفتا که در این دوره، جوانا لوملی اجرای آن را بر عهده داشت؛ در مراسم اسکار نیز با اقبال مواجه می شوند.

انتهای پیام/ عکس از گوگل