مراسم پیشواز سال نو خورشیدی در دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد اسلامی واحدتهران مرکزی برگزار شد. دکتراکبرنصراللهی رئیس این دانشکده در مراسم بهارانه دانشجویان و استادان این دانشکده گفت: نوروز و گردش طبیعت را جلوه گاه پروردگار و البته رسانه می‌دانم و بهار قابلیت آن را دارد که به لحاظ عناصرارتباطی تحلیل شود.

نوروز، رسانه و پیام آن تحول، مهرورزی، سرسبزی، زیبایی، عشق، عبرت، رحمت، سرور و آشتی و بخشش است. نوروز را می‌توان از منظر عناصر ارتباطی  تحلیل کرد که عنصر پیام آن امید بعد از ناامیدی، گرما بعد از سرما، حیات و زندگی بعد از مرگ و فرستنده این پیام، خداوند قادر و متعال و مخاطبان نوروز مردم هستند. توصیه حضرت پیامبر رحمت(ص)  در مورد بهار این است: هر وقت بهار را دیدید، بسیار از قیامت یاد کنید. وی افزود:  بهار و نوروز، کلاس درس است و مهمترین درس آن تحول و معرفت و خداشناسی است. بهار، فصل شکوفایی و تحول در تمامی زمینه‌ها است و بهتر است در فصل بهار، همه انسان‌ها به مانند طبیعت، متحول شوند.

دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه در آستانه سال جدید با حمایت دکترطهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی و دکترآقامیری رییس واحد تهران مرکزی این دانشگاه و ظرفیت مناسب استادان و دانشجویانش، برنامه تحول را شروع کرده است و در سال آینده افزایش دوستی و مشارکت، تلاش و ارتقای کیفی در تمامی امور، تبدیل دانشکده به کانون مباحث رسانه‌ای، تشکیل کارگاه‌های تخصصی‌، مهارت‌افزایی و تقویت دوره‌های کارشناسی و ایجاد رشته های جدید در صدر برنامه های دانشکده خواهد بود.

دکتر عباس گوهری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی نیز در این مراسم  با تشکر از دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه و قدردانی از ابتکار برگزاری نشست‌های تخصصی، از دانشجویان و استادان این دانشکده خواست تا فعالیت‌های دانشگاه را در رسانه‌ها منتشر و سایت واحد را ارتقا دهند.

انتهای پیام/