سرویس فرهنگی: نودمین مراسم اعطای جایزه آکادمی علوم و هنرهای نمایشی آمریکا موسوم به اسکار که از ساعت 8 یکشنبه شب به وقت شرق آمریکا و برابر با 4 و 30 دقیقه بامداد به وقت تهران آغاز شد، جوایز برندگان بهترین شاهکارهای سینمایی سال 2018 را اعطا کرد. بر اساس اعلام آکادمی، فیلم "شکل آب" با بیشترین نامزدی برای دریافت جوایز در بخشهای مختلف؛ پیشتاز فیلمهای سال خواهد بود. "جیمی کیمل" کمدین آمریکایی، میزبانی این مراسم را برعهده دارد. برندگان جایزه اسکار این دوره عبارتند از:

 

 

 

بهترین فیلم

شکل آب جایزه بهترین فیلم سال را گرفت.

سایر نامزدها:

  • مرا به نامت صدا کن
  • تیره ترین ساعت
  • دانکرک
  • برو بیرون
  • لیدی برد
  • رشته خیال
  • پست
  • سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری

بهترین هنرپیشه مرد

گری الدمن به خاطر فیلم "تیره ترین ساعت" درباره زندگی وینستون چرچیل برنده بهترین هنرپیشه مرد اسکار شد که جایزه را هلن میرن و جین فوندا به او دادند.

سایر نامزدها:

  • تیموتی شالامت - مرا با نامت صدا کن
  • دنیل دی لوئیس - رشته خیال
  • دنیل کالویا - برو بیرون
  • دنزل واشنگن - رومن جی ازرئیل اسک

بهترین هنرپیشه زن

فرانسیس مکدرموند برای فیلم "سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری" برنده بهترین هنرپیشه زن اسکار شد. تعلق این جایزه به وی قابل پیش بینی بود. مکدرموند در فصل جوایز سینمایی همه جوایز مشابه را درو کرده بود از جمله بفتا و گلدن گلوب.

سایر نامزدها:

  • سلی هاکینز – شکل آب
  • مارگو روبی – من، تونیا
  • سائورس رونان – لیدی برد
  • مریل استریپ - پست

بهترین کارگردان

جایزه بهترین کارگردان نصیب گیرمو دل تورو به خاطر فیلم "شکل آب" شد.

بهترین آهنگ اصیل

به یادم باش - اثر انیمیشن کوکو (کریستن اندرسون لوپز و رابرت لوپز) که این دومین اسکار برای کوکو بود.

بهترین موسیقی فیلم

شکل آب - الکساندر دسپلت

این دومین جایزه شکل آب است که امشب دریافت می کند.

سایر نامزدها:

  • دانکرک
  • جنگ ستارگان
  • سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری

بهترین فیلمبرداری

بلید رانر 2049 - راجر دیکینز که این اولین موفقیت او پس از 14 بار نامزی بود.

سایر نامزدها:

  • تیره ترین ساعت
  • دانکرک
  • مادباوند
  • شکل آب

بهترین فیلنامه غیراقتباسی

برو بیرون - نوشته جوردن پیل

سایر نامزدها:

  • بیگ سیک
  • لیدی برد
  • شکل آب
  • ونسا تیلور
  • سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری

برنده بهترین فیلمنامه اقتباسی

مرا با نامت صدا کن - فیلنامه از جیمز آیووری

سایر نامزدها:

  • هنرمند فاجعه
  • لوگان
  • مایکل گرین
  • بازی مالی
  • مادباوند

برنده بهترین مستند کوتاه

بهشت راه بندان در اتوبان 405 است - فرانک استایفل

سایر نامزدها:

  • ادیت + ادی
  • قهرمان
  • مهارت با چاقو
  • چراغ راهنمایی

برنده بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده

کودک خاموش - کاری از کریس اوورتون و ریچال شنتون به فیلمبرداری علی فراهانی

سایر نامزدها:

  • دبستان دیکلب
  • ساعت یازده
  • برادرزاده ام امت
  • واتو ووت/همه ما

بهترین تدوین فیلم

دانکرک - لی اسمیت، که این سومین جایزه برای دانکرک فیلمی درباره جنگ جهانی در این مراسم بود

سایر نامزدها:

  • راننده بچه سال
  • من، تونیا
  • شکل آب
  • سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری

برنده بهترین جلوه های ویژه

بلید رانر 2049 - جان نلسون، گرد نفزر، پال لمبرت و ریچارد هوور

سایر نامزدها:

  • نگهبان کهکشان قسمت 2
  • کونگ: جزیره جمجمه
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای
  • نبرد بر سر سیاره میمون ها

برنده بهترین انیمشین کوتاه

بستکتبال دوست داشتنی - گلن کین - کوبی برایانت

سایر نامزدها:

  • مهمانی در باغ
  • لو
  • فضای منفی
  • قافیه های طغیانگر

برنده بهترین جایزه مکمل زن

الیسون جنی به خاطر فیلم "من، تونیا"، این فیلم زندگی تونیا هاردینگ قهرمان سابق اسکی روی یخ را بازگو می کند که دچار رسوایی شد

سایر نامزدها:

  • مری جی بلایج - مادباوند
  • لسلی منویل - رشته خیال
  • لوری متکف - لیدی برد
  • اکتاویا اسپنسر - شکل آب

برنده بهترین فیلم زبان خارجی

یک زن محشر، سباستین للیو

سایر نامزدها:

  • توهین از لبنان
  • بی عشق از روسیه
  • از جسم و روح از مجارستان
  • مربع از سوئد

برنده بهترین طراحی تولید

شکل آب – طراحی تولید از پال دنهام استربری، طراحی صحنه از شین ویو و جف ملوین

سایر نامزدها:

  • زیبا و دیو
  • بلیند رانر 2049
  • تیره ترین ساعت
  • دانکرک

برنده بهترین میکس صدا

دانکرک – مارک وینگارتن، گرگ لندیکر و گری ریزو

سایر نامزدها:

  • راننده بچه سال – جولیان اسلیتر، تیم کاواگین و مری اچ الیس
  • بلید رانر 2049 – ران بارتلت، داگ همفیل و مک روت
  • شکل آب – کریستین کوکر، برد زورن و گلن گاتیر
  • جنگ ستارگان – دوید پارکر، مایکل سمانیک، رن کلایس و استوارت ویلسون

برنده جایزه بهترین تدوین صدا

دانکرک - ریچارد کینگ و الکس گیبوس

سایر نامزدها:

  • راننده بچه سال – جولیان اسلیتر
  • بلید رانر 2049 – مارک مانگینی و تئو گرین
  • شکل آب – نیتن روبیتیل و نلسون فریرا
  • جنگ ستارگان – متیو وود و رن کلایس

بهترین مستند

آیکاروس کاری از برایان فوگل و دن کوگان با موضوع دوپینگ در ورزش برنده جایزه بهترین مستند فیچر شده است.

سایر نامزدها:

  • چهره ها، مکان ها
  • چه کسی
  • آباکوس
  • آخرین مردان در حلب
  • جزیره قدرتمند

بهترین طراحی لباس (کاستوم)

مارک بریجز برنده جایزه بهترین طراحی لباس فیلم (کاستوم) به خاطر فیلم "رشته خیال" شده است.

دیگر نامزدهای این رشته:

  • ژاکلین دوران - زیبا و دیو
  • ژاکلین دوران - تیره ترین ساعت
  • لوئی سکوئیرا - شکل اب
  • کانسولاتا بویل - ویکتوریا و عبدل

برنده بهترین هنرپیشه مکمل مرد

سم راکول بازیگر فیلم "سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری" برنده جایزه بهترین هنرپیشه مکمل - نقش دوم - مرد شده است.

دیگر نامزدهای این رشته:

  • ریچارد جنکینز - شکل آب
  • کریستوفر پلامر - همه پول های دنیا
  • وودی هارلسن - سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری
  • ویلم دالفورد - پروژه فلوریدا

انتهای پیام/