آقایان از چه روش هایی می توانند اقدام به تقویت میل جنسی خود نمایند؟

از آن جایی که میل و قدرت جنسی  بخش مهمی از زندگی آقایان به شمار می آید ،بیشتر آن ها زمانی که با کمبود میل جنسی مواجه می شوند، این کمبود را به زبان نمی اورند. مرد ها بر این باور هستند که به هیچ عنوان بی میل نمی شوند.

اما واقعیت جور دیگری می باشد. بیشتر آقایان به دلیل های مختلف میلی جنسی خیلی کمی دارند. هر چه زودتر دلیل این مشکلات  جنسی مشخص شود زودتر نیز درمان خواهند شد.  همچنان روش های زیادی برای درمان این بی میلی جنسی وجود دارند. در این مقاله ما قصد داریم شما را با دلایل کمبود میلی جنسی در آقایان و روش های درمان آن آشنا کنیم.

علائم کاهش میل جنسی در آقایان

میتوان گفت همانطور که هر چه زود تر بتوانیم راهی برای درمان کمبود میل جنسی پیدا کنیم، روابط خوبی را میتوانیم شاهد باشیم.

از این علائم به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • فقط در اتاق خواب نوازش دارید.
 • رابطه جنسی را بدون احساس از سر وظیفه انجام می دهید.
 • حداکثر فقط یک تا دو بار در ماه نزدیکی دارید.
 • همیشه یک نفر شروع کننده رابطه است ، و دیگری هیچ علاقه ای به این کار ندارد.
 • به طور معمول هیچ تصور شهوانی از خود ندارید .
 • با انجام نزدیکی حس یکی بودن به شما دست نمی دهد.

اگر موارد فوق را تجربه کرده آید یعنی اشتهای شما به میلی جنسی کم شده است . که بهترین روش آن مراجعه به پزشک و درمان بیماری برای تقویت میل جنسی خواهد بود .

اما اگه به هر دلیلی تمایل به حضور نزد پزشک ندارید میتوانید با پذیرش ۲۴ تماس بگیرید  و از مشاورین این مرکز بدون هیچ خجالتی کمک بگیرید.

علت از بین رفتن حس مردانگی

مشکلات جنسی مانند میل جنسی میتواند  منشأ روحی و جسمی داشته باشند .عواملی مانند افسردگی ،مصرف بعضی از داروها ، مشروبات الکلی،خستگی، مشکلات زناشویی، استرس و اضطراب، مشکلات هورمونی،کاهش تستسترون،سابقه سو استفاده جنسی و همچنین اختلالات جنسی مانند حس تحقیر شدن نداشتن زمان و مشکلات مشابه علت کم شدن  روابط زناشویی می باشد.

ترس و اضطراب از عملکرد

مرد ها در این مورد با دو مشکل رسیدن  به اوج لذت جنسی در زمان بسیار کم  و اضطراب داشتن از رضایت بخش بودن عملکرد خود در حین رابطه رو به رو می شوند .همچنین انزال زود رس و به  ارگاسم نرساندن شریک جنسی، آقایان را تحت فشار قرار می دهد . اگر می تواند باعث کم شدن میل جنسی آن ها شود.

بعضی از بیماری ها

بیماری های زیادی می توانند کاهش میل جنسی شوند . از این بیماری ها می توان به سرطان اشاره کرد که باعث کم شدن حس شهوانی می شود .فشار خون بالا، دیابت و بیماری های عروقی جریان خون را  در اندام تناسلی کاهش می دهند . که در میل جنسی نیز اثرگذار است .غده هیپوفیز در بدن تولید اکثر هورمون ها  مانند هورمون های جنسی را بر عهده میگیرد.  او اگر در این  غده تومور به وجود بیاید . باعث کم شدن میل جنسی فرد می شود.

داروهای کاهش دهنده میل جنسی مردان

مصرف بعضی از داروها باعث کاهش میلی جنسی در آقایان میشود ، که عبارتند از :

 • داروهای گرفتگی سینه و  بعضی از هیستامین ها
 • داروهای ضد ایدز
 • داروهای شیمی درمانی
 • داروهای کم کننده چربی خون و کلسترول
 • داروهای ضد افسردگی مانند استرالین،ترازودون…
 • داروهای که برا فشار خون بالا استفاده می شود
 • داروهای اعتیاد آور مانند سیگار،هیرویین ،کوکایین،مروفین،ماری جوانا

انواع روش های تقویت میل جنسی

از آن‌جایی که میل و قدرت جنسی بخش مهمی از زندگی و مردانگی آقایان به‌ شمار می‌آید، بیشتر آن‌ها زمانی که با کمبود میل جنسی روبرو می‌شوند این مشکل را به زبان نخواهند آورد. مردها بر این باور هستند که به هیچ عنوان بی‌میل نمی‌شوند، اما واقعیت جور دیگری است. بسیاری از آقایان به دلایل مختلف میل جنسی کمی دارند. هر چه سریع‌تر و زودتر علل این مشکلات جنسی مشخص شود، زودتر نیز درمان خواهند شد. روش‌های زیادی برای درمان این بی‌میلی جنسی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با علت‌های از بین رفتن حس مردانگی، راه‌های درمان آن و نحوه تقویت میل جنسی کم در آقایان آشنا کنیم.

همان طور که می دانید بی میلی جنسی یکی از مشکلاتی می باشد که به طور جدی ‌روی زندگی زناشویی افراد تاثیر میگذارد . و درمان نکردن آن می تواند اثرات مخربی روی زندگی زوجین بگذارد .  و می تواند گفت که بی میلی ماند بقیه مشکلات و بیماری ها قابل درمان است و می توان با مراجعه به دکتر معالج آن را حل نمود. از مهم ترین دلایل تقویت میل جنسی آقایان می توان به موارد زیر اشاره نمود.

تقویت میل جنسی با تستوسترون

روش های زیادی برای درمان میل جنسی در آقایان وجود دارد . یکی از مهمترین این موارد می توان  با درمان  با تستوسترون اشاره کرد .

از جمله مواردی که باعث تقویت میل جنسی می شود:

 • استفاده از ژل موضعی که برای پوست استفاده می شود.
 • تجویز پوستی تستوسترون
 • استفاده از قرص های که در زیر پوست ایمپلنت می شوند.
 • استفاده از چسب های که شبیه به قرص هستند و در زیر لثه فک بالایی قرار میگیرند.

تقویت میل جنسی با نور درمانی

نور درمانی یکی از روش های نوین درمان بی میلی است. در این روش افراد به صورت روزانه در معرض نوری قرار میگیرند . که قدرت آن حضور ده هزار لوکس است . باید گفت با قرار گرفت مقابل نور بدن هورمون LH ترشح می کند. و این هورمون باعث بیشتر شدن تستوسترون خون می شود که میل جنسی آقایان را افزایش می دهد. باید گفت در افرادی که طی این روش یعنی نور درمانی قرار گرفتند باید گفت در طی دو هفته قدرت میلی جنسی آن ها افزایش یافته شد.

تقویت میل جنسی با تحرک

می توان گفت ورزش های چون هوازی که باعث می شود گردش خون بدن افزایش پیدا کند و میل جنسی در طرف را افزایش می دهد و از طرف دیگر ورزش های سنگین نیز باعث میشود تستوسترون بدن افزایش پیدا کرده و میل جنسی طرف را افزایش می دهد.

تقویت میل جنسی افراد با استفاده از روش های روانشناسی

مشکلات روحی و روانی از جمله مواردی هستند که روی میل جنسی افزار تاثیر میگذارند. این مشکلات ریشه در ذهن و تفکر افراد دارند .اما این مشکلات قابل حل می‌باشند . برای اینکه بتوانید بی میلی جنسی را حل کنید با آن کنار بیایید و آن را بپذیرید . برای مثال در طول رابطه جنسی شما باید بپذیرید که هیچ رابطه ای  بدون نقص نیست . و با پذیرفتن این نقص ها و منطقی برخورد کردن با آنها  با گذشت زمان بی میلی جنسی برطرف می شود.

برای رابطه جنسی با شریک تان صحبت کنید، حرف زدن در مورد کاری که می خواهید انجام دهید میتواند خیلی تاثیر گذار باشد.

در طول رابطه فقط در مورد آلت های تناسلی تمرکز نکنید. تمرکز شما باید بررسی تمام نقاط بدن باشد. نه فقط روی نقطه ای خاص . و باید گفت که دیگر نقاط بدن بر روی تقویت جنسی اثر میگذارد.

داروهای گیاهی افزایش میل جنسی

راه های زیادی برای درمان میل جنسی در آقایان وجود دارد که یکی از آن روش ها استفاده از داروهای گیاهی می باشد که عبارتند از: چوب میخک، جنسینگ، خردل،گشنیز،سیر،جوز هندی،شنبلیله، ادویه کاری،زعفران و زنجبیل و همچنین دارچین و پیاز از این موارد نباشند.