توماس ادیسون را همگی می شناسیم. وی با ۱۳۰۰ اختراع ثبت شده به پدر اختراعات مشهور است. در زندگینامه ادیسون آمده که او پیش از اختراع لامپ، ده هزار بار شکست خورده اما مایوس نشده و به تلاش خود ادامه داده تا بالاخره موفق شده است. وقتی با او در این ارتباط، مصاحبه ای انجام می شود او در پاسخ چنین می گوید: من شکست نخوردم بلکه  نه صد و نود و نه روش برای رسیدن به موفقیت را امتحان کردم!

حال به افراد و کسب و کارهای اطراف خود نگاهی بیندازید. با یک یا نهایتا دو بار تلاش و عدم حصول نتیجه مطلوب خیلی راحت مایوس شده و دست از تلاش بر می دارند و یا با بهانه های مختلف  از جمله اوضاع نابسامان اقتصادی کار را متوقف می کنند و با این شاخه و آن شاخه پریدن راه به ناکجا آباد می برند.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر قرار بود با یک یا دو بار تلاش به موفقیت دست پیدا کنید کل فرآیندهای آموزشی، نوشتن کتابها ، سخنرانی ها و … متوقف می شد. در واقع ما با مرگ علم و دانش رو به رو می شدیم.

اجازه بدهید یک فرمول تضمینی برای موفقیت در هر کسب و کار و در هر شرایطی خدمتتان ارائه دهیم. نام آن را ” آستانه ادیسون” می گذاریم.

تلاش(۱۰۰۰۰+۱) = فرمول آستانه ادیسون

لطفا از این به بعد چه در زندگی کاری و چه در زندگی شخصی برای انجام هر کار، هر گاه ده هزار و یک بار تلاش کردید و شکست خوردید این اجازه را دارید که دست از تلاش برداشته و آن کار را متوقف کنید! به خاطر داشته باشید که رسیدن به موفقیت ساده نیست اما ارزش تلاش و پشتکار را دارد. یکی از مهم ترین اصول زندگی این است که انسان ارزش کارهایی را که با زحمت و تلاش فراوان به دست آورده بیشتر می داند و این امر به زندگی معنای زیباتری می دهد، در غیر این صورت زندگی بی مفهوم و پوچ به نظر می رسید. زندگی نامه تمام افراد موفق دنیا را مطالعه کنید، تمامی آنها تابع این فرمول هستند. شما هم به جمع این افراد اضافه شوید.

مرجان جانقربان

انتهای پیام/