گلایه شهروندان ارومیه از توزیع ناعادلانه امکانات در سطح شهر

توجه به مسائل فرهنگی و افزایش سرانه فضاهایی که با مقوله فرهنگ سر و کار دارد در سالیان گذشته به صورت کم و بیش مورد توجه شهرداری ارومیه قرار گرفته است. شهرداری ارومیه، ساخت فرهنگ‌سراها را برای فعالیت‌های آموزشی و هنری مانند خطاطی، نقاشی، رایانه، زبان و کوزه‌گری مورد توجه قرار داده و قصد دارد که سرانه فضاهای آموزشی را به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار شهر ارومیه افزایش دهد.

به گزارش تسنیم هم اکنون 10 فرهنگسرا در نقاط مختلف شهر وجود دارد و در تابستان امسال نیز دو فرهنگسرای دیگر به مجموع فرهنگسراها افزوده می‌شود و علاوه بر آن، شهرداری ارومیه در نظر دارد تا ساخت فرهنگسراهای تخصصی را دنبال کند. این در حالی است که برخی شهروندان از توزیع ناعادلانه امکانات گلایه‌مند بوده و خواستار توجه به این مقوله از سوی شهرداری و اعضای شورای شهر هستند.

در همین زمینه صادق توکلی‌مهر، عضو شورای شهر ارومیه به ضرورت نگاه فرهنگی در شهر ارومیه به طور یکسان تاکید کرده و گفت: ساخت فرهنگسراها در مناطق محروم باید در کمترین زمان و با بررسی تمامی مسائل فرهنگی و اجتماعی انجام شود. ایجاد مجتمع‌های فرهنگی و هنری یک نیاز اساسی برای شهر ارومیه است و برای اجرایی کردن آن می‌توان از دفاتر تسهیل‌گری در ساخت این مجتمع ها و فرهنگسراها استفاده کرد.

حسین پناهی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه نیز با اشاره به لزوم انجام مطالعات کافی در موضوعات فرهنگی و اجتماعی و ساخت فرهنگ‌سراها در مناطق شهری و با تاکید بر وجود مشکلات بسیار در مناطق محروم اظهار داشت: باید به این مشکلات توجه کرده و اعضای شورای شهر به عنوان نماینده همه مناطق شهر ارومیه، باید به تمامی مناطق به طور یکسان بنگرند.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

editor

editor

روزنامه نگار