افزایش چند برابری مخاطبان و گسترش ارتباطات بین‌المللی انجمن‌های علمی

علیرضا خوشطینت

مهناز ملانظری، رئیس دانشگاه الزهرا(س) در آیین اختتامیه جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان «پویش زندگی، دست یاریگر توست…» که امروز (چهارشنبه) در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، گفت: پس از شیوع بیماری کرونا، در کمتر از یک هفته اقدامات این دانشگاه در مسیر جدیدی از فعالیت‌ها، به ویژه در حوزه فضای مجازی شروع شد و با فراهم کردن زیرساخت‌ها، تلاش‌های فراوانی در زمینه استمرار ارتباط دانشجویان با دانشگاه صورت گرفت.

افزایش چند برابری مخاطبان و گسترش ارتباطات بین‌المللی انجمن‌های علمی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ملانظری اظهار داشت: در این مدت تلاش بر این بود که ارتباط با دانشجویان در هر شرایطی قطع نشود؛ در همین راستا فعالیت انجمن‌های دانشجویی ۴۹ درصد به نسبت سال قبل بیشتر شد و نشریات دانشجویی نیز ۲۰ درصد افزایش داشت.
رئیس دانشگاه الزهرا (س) ادامه داد: تمرکز دانشگاه روی بحث تاب‌آوری جوانان بود و با برگزاری نشست‌های فرهنگی علمی، علاوه بر مهارت‌افزایی و دانش‌افزایی، میزگردها و نشست‌های مجازی تخصصی با همراهی دانشجویان برگزار شد.
دکتر ملانظری تصریح کرد: علی‌رغم همه دشواری‌هایی که بود فرصت‌آفرینی که این موضوع داشت، افزایش ارتباطات بین‌المللی در انجمن‌های علمی بود که با به وجود آمدن شرایط فضای مجازی گسترده‌تر شد. همچنین برنامه‌های فرهنگی عموماً به صورت ملی و بین‌المللی انجام گرفت و این موضوع منجر به افزایش مخاطبان و دیده شدن اقدامات این دانشگاه شد.
رئیس دانشگاه الزهرا (س) همچنین تاکید کرد: به عنوان دانشگاهیان وظیفه خود می‌دانیم که در شرایط دشوار و بحران، انعطاف خوبی از خود نشان داده و در مسائل فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی وارد میدان عمل شده و موفقیت‌ها را رقم بزنیم.

گفتنی است مهناز ملانظری که در حال حاضر رئیس دانشگاه الزهراست، عضو هیات علمی و دانشیار گروه حسابداری این دانشگاه است. وی دارای مدرک دکترای حسابداری از دانشگاه پونا هندوستان در سال ۱۳۷۹ (۲۰۰۰میلادی) است و از   ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ تا کنون پس از تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی در این سمت قرار دارد.

انتهای پیام/

alireza khoshtinat

alireza khoshtinat

روزنامه نگار