[ad_1]

یک سیستم هوش مصنوعی جدید موسوم به “DeepFaceDrawing” قادر است نقاشی‌هایی را که به صورت چند خط کشیده شده‌اند، به یک عکس پرتره واقعی تبدیل کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، محققان راهی پیدا کرده‌اند که نقاشی‌های ساده و خط خطی را به تصاویر پرتره واقع گرایانه تبدیل کنند. سیستم هوش مصنوعی “DeepFaceDrawing” که توسط گروهی در آکادمی علوم چین در پکن ایجاد شده است، از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران بی استعداد در طراحی و نقاشی و تولید تصاویر با کیفیت بالا از خط خطی‌های آنها استفاده می‌کند.

این اولین بار نیست که ما دارای چنین فناوری جالبی هستیم، اما مطمئناً این سیستم جدید پیشرفته‌ترین آنها است و به جزئیاتی که برنامه‌های دیگر نیاز داشتند، نیاز ندارد.

این برنامه عمدتاً با استفاده از احتمال کار می‌کند و به جای اینکه به شکل دقیقی از پلک یا لب‌ها نیاز داشته باشد، به بانک اطلاعاتی خود شامل صورت‌ها و اجزای صورت مراجعه می‌کند و آن را با طرح کلی مطابقت می‌دهد. چشم‌ها، بینی، دهان، شکل صورت و نوع مو همه به طور جداگانه در نظر گرفته می‌شوند و سپس در یک تصویر واحد جمع می‌شوند.

همانطور که در مقاله معرفی این سیستم توضیح داده شده است، تکنیک‌های اخیر ترجمه عمیق تصویر به تصویر، امکان تولید سریع تصاویر چهره از طرح‌های آزاد را فراهم می‌کند.

بنابراین این هوش مصنوعی قادر است حتی نقاشی‌ها و طراحی‌های ساده و خط خطی را به تصاویر با کیفیت بالا و واقعی تبدیل کند.

البته هنوز مشخص نیست که این نرم‌افزار، نژاد را چگونه در نظر می‌گیرد. از میان ۱۷ هزار طرح و عکسی که تاکنون توسط این سیستم ایجاد شده است، اکثریت آنها چهره‌های قفقازی و آمریکای جنوبی داشته‌اند. این ممکن است نتیجه داده‌های منبع باشد. ضمن اینکه تعصب نژادی یک مشکل در حال پیشرفت در جهانِ هوش مصنوعی است یا شاید این اتفاق به دلیل پیچیدگی اشکال صورت است. به هر حال محققان جزئیات بیشتری ارائه نداده‌اند.

در هر صورت، این فناوری قرار است در کنفرانس SIGGRAPH امسال در ماه ژوئیه که در پی شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ به صورت مجازی برگزار می‌شود، به نمایش گذاشته شود.

به گفته سازندگان، این نرم‌افزار به زودی ارائه می‌شود و ما می‌توانیم کاربرد آن را در ماه‌های آینده مشاهده کنیم. این برنامه نه تنها به عنوان یک برنامه سرگرم کننده، بلکه می‌تواند برای بازسازی سریع چهره افراد مظنون و اجرای قانون کمک‌کننده باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع: ایسنا