تهران را باید به خدا سپرد

زلزله اخیر یک پیام مشخص داشت و آن اینکه ” تهران را باید به خدا سپرد” .
پایتخت ایران، انباشتی از  تصمیم های نادرست است . از ساخت و سازهای غیراصولی با هدف درآمدزایی که طی دهه گذشته صورت گرفت، تا فرسوده بودن شبکه شریان های حیاتی شهر.
وقتی زلزله ای به بزرگی ٧ درجه در مقیاس ریشتر تهران را تکان دهد، دیگر نه ستاد بحرانی خاصیت دارد و نه هلال احمری می تواند امداد رسانی کند . تهران شهر آرزوهای مدفون خواهد شد.
ما هم قد یک خرمایی که در مسجد محلمان خورده ایم، خاصیت ادعیه شریفه را می دانیم اما خدا هم به ما عقل داده است که روی گسل برج نسازیم ، سایه آسمانخراش ها را بر کوچه های  چهار متری نیاندازیم و نظارت در ساخت و ساز را جدی بگیریم .
بعضی وقت ها یادمان می رود که تهران  پایتخت یک نظام سیاسی است ، تهران بلرزد، نظام می لرزد و این مهم نیازمند اندیشیدن توام با عمل است.
نظارت بر امور شهری ، یک تکلیف شرعی است ، به هر کس و هر چیز که اعتقاد دارید ، فقط همین یک فقره را نفروشید! سازمان نظام مهندسی ما در مقابل جان مردم این شهر مسئول است ، دستگاههای نظارتی ما در مقابل نفوس این کلان شهر،  دین بر گردن دارند، این زلزله اخیر برایتان خاطره نشود ، باید خاطرتان را مشوش کند از فاجعه ای که در پیش است.
دولت محترم طرح هایی چون جا به جایی کارمندانش از تهران به شهرستانها را جدی بگیرد. برگزاری مانور خوب است،  موجب افزایش آگاهی می شود، اما در تهران جان کسی را نجات نمی دهد. باید از حرف به عمل رسید.  فراموشمان نشود، تکانه ای کوچک تهران را قفل کرد، وای به روزی که گسل های تهران بیدار شوند .
انتهای پیام/ احمد جعفری چمازکتی

editor

editor

روزنامه نگار

One thought on “تهران را باید به خدا سپرد

  • Avatar
    ۱۳۹۸-۱۲-۲۹ در t ۳:۳۰ ب.ظ
    Permalink

    زیبا بودو قالب خوبی داشت .

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *