[ad_1] طبق گزارشی از بی‌بی‌سی فوکوس، “زمین ۳۰۰”(Earth ۳۰۰) یک پروژه علمی بلند پروازانه است که هدف آن افزایش آگاهی در مورد گرمایش جهانی است و طی آن دانشمندان و ثروتمندان در یک کشتی لوکس جمع خواهند شد. بودجه کشتی تحقیقاتی “زمین ۳۰۰” تا حدی از طریق بلیط‌های ۱۰ روزه وی.آی.پی سه میلیون دلاری تأمین […]

[ad_1]

طبق گزارشی از بی‌بی‌سی فوکوس، “زمین ۳۰۰”(Earth ۳۰۰) یک پروژه علمی بلند پروازانه است که هدف آن افزایش آگاهی در مورد گرمایش جهانی است و طی آن دانشمندان و ثروتمندان در یک کشتی لوکس جمع خواهند شد. بودجه کشتی تحقیقاتی “زمین ۳۰۰” تا حدی از طریق بلیط‌های ۱۰ روزه وی.آی.پی سه میلیون دلاری تأمین خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، این پروژه که قرار است در سال ۲۰۲۴ عملی شود شامل ۲۲ آزمایشگاه خواهد بود و ۴۵۰ مسافر از جمله دانشمندان، دوستداران محیط زیست و چند میلیاردر نیز در آن حضور خواهند داشت.

این کشتی ۳۰۰ متری شامل یک “گوی علمی” ۱۳ طبقه نیز خواهد بود و کارآفرین این پروژه به نام “آرون اولیورا”(Aaron Olivera) قصد دارد با استفاده از فناوری پیشرفته‌ای که در داخل کشتی وجود دارد برخی از بهترین دانشمندان جهان را گردهم آورده تا با آنها در زمینه راه حل‌های گرمایش جهانی همکاری کند.

ایده این است که فضای موجود در کشتی را به ثروتمندان بفروشند و ۸۰ درصد سود را به آزمایشات علمی که روی کشتی انجام می‌شود اختصاص دهند. واحدهای مجللی نیز در دسترس خواهند بود که این به آن معناست که ثروتمندان می‌توانند از راه‌های مختلف به علم کمک کنند.

آرون اولیورا، کارآفرین این پروژه در مصاحبه با سیدنی مورنینگ هرالد گفت: این واقعا فرصتی برای ثروتمندان است که بتوانند به علم کمک کنند و در علم شرکت کنند.

از جمله فناوری‌های موجود در  کشتی که در اختیار دانشمندان قرار خواهد گرفت می‌توان به رباتیک، نرم افزار هوش مصنوعی، حسگرهای داخلی و اولین رایانه کوانتومی تجاری دریایی جهان برای پردازش حجم عظیمی از داده‌های جمع آوری شده در داخل کشتی اشاره کرد.

قرار است کشتی زمین ۳۰۰ ، کشتی با آلایندگی صفر باشد. بنابراین این کشتی با انرژی هسته‌ای حاصل از یک رآکتور نمک مذاب موجود بر اساس فناوری در حال توسعه شرکت “تراپاور” کار خواهد کرد. بیل گیتس صاحب شرکت رآکتور هسته‌ای پیشرفته “ترا پاور”(TerraPower) است.

هزینه ساخت این پروژه تقریباً ۵۰۰-۷۰۰ میلیون دلار است و بخشی از آن توسط سرمایه‌گذاری خصوصی و مشارکت تأمین خواهد شد. هرچند پیش‌بینی می‌شود که مبلغ زیادی از بودجه توسط بلیط‌های وی آی پی ۱۰ روزه به قیمت سه میلیون دلار به گردشگران ثروتمند تامین شود.

این سوپر یات توسط شرکت “Iddes Yachts” مستقر در بارسلون طراحی شده است. جزییات این پروژه در یک مراسم در هتل Fullerton Bay سنگاپور و در یک رستوران مشرف به خلیج مارینا بی این کشور اعلام شد.

در این مراسم، اولیورا پروژه زمین ۳۰۰ را نه تنها به عنوان یک آزمایشگاه پیشرفته علمی دریایی بلکه به عنوان وسیله‌ای برای آگاهی بیشتر در مورد روند گرمایش جهانی معرفی کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع: ایسنا