یک ” چک لیست” برای زندگی

خاکستری بستر ساز شرایط سخت است، شرایطی میان خواستن و نخواستن، در این میانه، تردید متولد می شود تا شرایط سخت به بلوغ برسد. شرایط سخت به خودی خود به وجود نمی آید، این ما هستیم، تصمیم های ما، تردیدهای ما، شرایط روحی و روانی ما، شخصیت فردی ما، همه و همه دست به دست هم می دهند تا کنترل اوضاع از دستمان بیرون شود، آنگاه شرایط سخت خود را بر ما تحمیل می کند.
خواستن یا نخواستن، بودن یا نبودن، رفتن یا نرفتن، شدن یا نشدن و “یا” های دیگر، وقتی آدرس نداشته باشیم، راه را اشتباه می رویم، وقتی برنامه نداشته باشیم وقت کم می آوریم و یا برعکس وقتمان آنقدر زیاد است که آزار دهنده می شود. تصمیم درست ، نه تصمیم زود هنگام است و نه تصمیم دیرهنگام ، تصمیم درست تصمیم به هنگام است. تصمیم به هنگام زمانی حاصل می شود که پیش از همه عوامل خارجی، به درون خود مراجعه کنیم .
زندگی ما ، یک چک لیست کم دارد همیشه. تصمیم ها پیش از آنکه در دایره فکرها تحلیل شود، بر زبانها جاری می شود. تجربه ها گرچه گرانقدرند، اما هر تجربه در بستر زمانه خود حاصل شده است، پس تجربه دیروز شاید بتواند نشانه باشد برای امروز، اما نشان نیست  هر زمان و هر دوره نشان خود را دارد.
تجربه شخصی من می گوید ، برای گریز از شرایط سخت ، ابتدا باید انتخاب کرد، باور داشت  امید بست و به انتظار نشست. آنگاه مطلوب حاصل می شود.

انتهای پیام/ احمد جعفری چمازکتی

عکس از: jamejamonline.ir

editor

editor

روزنامه نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *