راضیه همدانی: در دوران همه گیری کرونا ویروس، موزه ملی علوم و فناوری ایران با هدف اطلاع‌رسانی دقیق در زمینه بیماری کرونا، سایت پالایش اخبار و اطلاعات موسوم به (پالا) را راه‌اندازی کرد.

این در حالیست که در شرایط کنونی به ویژه با شروع موج دوم بیماری کووید-۱۹ حجم وسیعی از شایعات گوناگون در این زمینه به چشم می خورد. بنابراین موزه ملی علوم و فناوری ایران به منظور اطلاع‌رسانی دقیق در زمینه بیماری کرونا،‌ ارائه مطالب علمی معتبر،‌ پالایش اطلاعات موثق از شایعه‌ها، ‌تولید پادکست‌های آموزشی با مشارکت کارشناسان در حوزه‌های مختلف و بازنشر اخبار معتبر به زبان ساده با همراهی گروهی از پزشکان و پرستاران و کارشناسان حوزه بهداشت و درمان و همکاری شماری از چهره های برجسته علوم ارتباطات و رسانه، روان‌شناسی،‌ جامعه‌شناسی، تربیت بدنی و علوم تغذیه در ایران اقدام به راه‌اندازی سایت پالایش اخبار و اطلاعات (پالا) کرده است.

این سایت به آدرس http://palanews.ir پالایش اخبار و اطلاعات در موضوع ویروس کرونا را انجام داده و به مخاطبان ارائه می‌دهد. در این سایت مخاطبان می‌توانند آخرین اخبار موثق در مورد کرونا را که در سایت‌های معتبر منتشر شده، به صورت تجمیع شده مشاهده کنند.

بر اساس اعلام دانشگاه تربیت مدرس، همچنین سایت http://palanews.inmost.ir با هدف پاسخگویی به دغدغه و سوالات مردم در خصوص ویروس کرونا در ۵ بخش شامل کرونا از زبان متخصصان، تجربه مبتلایان، کرونا به زبان ساده، کرونا و موزه‌ها و همزیستی با کرونا زیر نظر موزه ملی علوم و فناوری با ریاست دکتر سیف‌الله جلیلی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/ منبع ایسنا