سرویس فناوری اطلاعات: در دنیای امروز فضای ارتباطی جوامع متاثر از رشد تکنولوژیهای نوین ارتباطی است که به وجود آمدن آنها و ایجاد راههای ارتباطی مدرن موجب ایجاد یک فضای جدید بین مردم شده است. این امر که افراد در سراسر دنیا بتوانند بوسیله یک کلیک به راحتی باهم ارتباط برقرار کنند می تواند بسیار […]

سرویس فناوری اطلاعات: در دنیای امروز فضای ارتباطی جوامع متاثر از رشد تکنولوژیهای نوین ارتباطی است که به وجود آمدن آنها و ایجاد راههای ارتباطی مدرن موجب ایجاد یک فضای جدید بین مردم شده است. این امر که افراد در سراسر دنیا بتوانند بوسیله یک کلیک به راحتی باهم ارتباط برقرار کنند می تواند بسیار جالب و هیجان انگیز باشد. امروزه با داشتن یک دستگاه گوشی هوشمند به راحتی می توان نیازهای ارتباطی روزمره را تامین کرد، بلکه بسیاری از نلازهای اجتماعی و فرهنگی که اجتناب ناپذیرند. از جمله نرم افزارهای کاربردی نظیر وایبر، واتس آپ، تلگرام و … به راحتی در برقراری این ارتباط کمک شایان توجهی کرده است؛ چیزی که شاید در دهه های قبل کسی در اندیشه آن نبود.

در کنار رشد تکنولوژیهای نوین ارتباطی باید فرهنگسازی استفاده از این ابزار هم انجام شود. امروزه مشکلات بسیاری از خانواده ها هم همین تکنولوژی هایی است که اگر به شیوه نادرست از آن بهره برداری شود می تواند تبعات منفی ای در پی داشته باشد. مشکلات امروز اکثر خانواده ها استفاده  بی رویه ی فرزندان آنها از این ابزارهاست. اینکه گاه و بی گاه افراد خانواده  به جای دورهم بودن سر خود را در گوشی می کنند یا در هر جای دیگر مقوله ای است که نگرانی بیش از اندازه ای را طلب می کند. نباید از نظر دور داشت که هدف این تکنولوژی ها کمک به راحتی و آسایش افراد است اما در کنار این هدف باید این را هم در نظر گرفت که فرهنگ استفاده از این ابزار از استفاده از این ابزار مهم تر است.

هانیه صباغیان

.