تنها مرکز علمی و کاربری نظرآباد در آستانه تعطیلی قرار گرفت

شهرستان نظرآباد در غرب استان البرز و شرق استان قزوین با پیشینه ای کهن 9000 ساله دارای فرهنگ و تمدنی غنی با مردمی مومن و سرشار از جوانان نخبه و با استعداد و دارای پتانسیل های‌ قوی و شایسته پیشرفت که جمعیتی بیش از ۱۸۰ هزار نفری را در خود جای داده است. در این شهرستان سه واحد دانشگاهی آزاد اسلامی. علمی کاربردی. پیام نور وجود دارد که جوانان در حال فراگیری علم و دانش  هستند و بسیاری دیگر از استانهای همجوار از جمله تهران ، البرز، قزوین و مرکزی جهت ادامه تحصیل دانشگاهی به این شهرستان تردد میکنند. ولی دراین میان زمزمه های مبنی بر این که مرکز علمی کاربردی سیمان  در آینده ای نزدیک تعطیل خواهد شد؛ شنیده می شود .

گرچه این مرکز علمی و کاربردی وابسته به مجتمع سیمان آبیک و زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی است، ولی تنها دانشگاه علمی کاربردی شهرستان نظرآباد نیز محسوب می شود که از سال 1382 تاسیس شده است. اما اینک پس از گذشت چندین سال از تاسیس  و فعالیت و تحصیل جوانان در سطح کاردانی و کارشناسی متاسفانه این دانشگاه در سراشیبی سقوط قرار گرفته است  که اگر فکری برای آن نشود تعطیلی آن هم حتمی خواهد بود!

مسئولین مرکز یکی از دلایل احتمالی تعطیلی دانشگاه را ریزش دانشجو قلمداد می کنند. اما می توان  با افزایش رشته ها و سطح درجه مرکز، هم چنین تبلیغات و اطلاع رسانی و ایجاد زیر ساخت های مناسب و امور رفاهی … از این تصمیم جلوگیری و هم به پیشرفت این مرکز کمک کرد.

این در حالی است که سه ترم متوالی می شود که دانشجوی جدیدی  هم پذیرش نشده است و دانشجویان نیز از تعطیل شدن این مرکز نگران هستند، زیرا این واحد تنها مرکز علمی شهرستان است و دسترسی نزدیک و مناسبی هم به شهرستان های نظرآباد، ساوجبلاغ و آبیک  استان قزوین و حومه را دارد و امکان استفاده و بهره گیری برای جوانان مشتاق به علم  و حتی کارکنان را هم دو چندان می نماید.

امیدواریم با ورود مدیران ارشد استان و شهرستان به این مقوله و رایزنی های صورت گرفته و با تصیم گیری مناسب و رفع کمبودها و ایجاد زیر ساخت های مناسب از تعطیلی تنها مرکز علمی و کاربردی شهرستان نظرآباد جلوگیری شود و برای ادامه فعالیت این مرکز چاره اندیشی گردد.

انتهای پیام/ جهانگیر راحمی، نطرآباد

editor

editor

روزنامه نگار