یک لحظه رویایی + فیلم

ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام ویدیویی از نخستین پیاده روی فضایی فضانوردان در سال ۲۰۲۱ منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، “مایکل هاپکینز”(Michael Hopkins) مهندس پرواز ماموریت “اکسپدیشن-۶۴” و یکی از دو فضانوردی که هفته گذشته پیاده روی فضایی انجام دادند پس از انجام این عملیات درباره این پیاده‌روی فضایی گفت: یکی از آن رویدادهایی است که در رویا می‌توانید تصور کنید.

دو فضانورد ناسا به نام‌های “ویکتور گلاور” و مایک هاپکینز” اولین راهپیمایی فضایی سال ۲۰۲۱ را در ۲۷ ژانویه انجام دادند و امروز دوشنبه، ۱ فوریه ۲۰۲۱، دومین پیاده روی فضایی سال ۲۰۲۱ را انجام می‌دهند.

دومین پیاده‌روی فضایی برای اتمام ماژول کلمبوس آژانس فضایی اروپا(ESA) و ارتقای دو بخش آن و آماده کردن خرپای سمت چپ ایستگاه فضایی برای ارتقای سیستم برق در آینده انجام می‌شود. پس از اتمام به روزرسانی‌ها در ماژول کلمبوس، هاپکینز و گلاور قلاب ثابت آویزان(grapple fixture bracket) را که در سمت چپ خرپا قرار دارد را برای آماده سازی سیستم برق در آینده، خواهند برداشت.

ناسا در این باره نوشت: ساعت‌های خود را تنظیم کنید. ساعت ۷ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵:۳۰ به وقت تهران) هاپکینز و گلاور از ایستگاه فضایی بین‌المللی خارج خواهند شد. این پیاده روی فضایی ۶.۵ ساعته در حدود ۲۵۴ مایلی بالاتر از زمین به منظور ارتقا بخش خارجی آزمایشگاه مداری انجام خواهد شد.

⁣انتهای پیام/ منبع: ایسنا

editor

editor

روزنامه نگار