راهنمای خرید پادری پادری ها در ابتدا به شکل کاربردی مورد استفاده قرار می‌گرفتند و کاربرد اصلی آنها این بود که مانع از ورود آلودگی به داخل منزل شوند، که هم از آن در جلوی درب خروجی خانه استفاده می‌شود و هم در جلوی حمام و سرویس بهداشتی. اما امروزه انواع مدل پادری در بازار موجود هستند که […]

راهنمای خرید پادری

پادری ها در ابتدا به شکل کاربردی مورد استفاده قرار می‌گرفتند و کاربرد اصلی آنها این بود که مانع از ورود آلودگی به داخل منزل شوند، که هم از آن در جلوی درب خروجی خانه استفاده می‌شود و هم در جلوی حمام و سرویس بهداشتی.

اما امروزه انواع مدل پادری در بازار موجود هستند که تنها به منزله کاربردشان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند بلکه از آنها به عنوان دکور بخشی از خانه استفاده می‌شود و اگر دقت کنید وجود پادری در بخش‌هایی از خانه کاربرد کمتری دارد اما به زیبایی آن قسمت می افزاید.

مدل های پادری در گذشته بیشتر از جنس فرش یا گلیم بودند اما امروزه پادری ها در مدل های مختلفی مانند پادری های مدرن، پادری های فانتزی و  . . . در بازار موجود هستند و  از جنس‌های مختلف دیگری از جمله: چرم،نمدی، سنگ و آکریلیک(ضد حساسیت) نیز ساخته می‌شوند.

آشنایی با انواع مختلف پادری از نظر کاربرد:

۱- درب ورودی و خروجی ساختمان

به منظور کاهش آلودگی که همیشه در قسمت زیرین کفش ها وجود دارد، بهتر است که از پادری در قسمت ورودی و خروجی درب ساختمان استفاده شود، بنابراین پادری هایی که در این قسمت استفاده می‌شوند باید چرت تاب بوده تا کمتر کثیفی را نشان دهد و همچنین قابلیت شست و شو را دارا باشد.

۲- حمام و دستشویی

پادری که در داخل سرویس بهداشتی قرار می گیرد، باید از جنس پلاستیک و مقاوم در برابر آب باشد. اما جنس پادری که بیرون سرویس بهداشتی قرار می گیرد باید نرم بوده و قابلیت بالایی در جذب آب داشته باشد.یک پادری مناسب سرویس بهداشتی، پادری است که دارای ترمز یا لاستیک نگه دارنده باشد، لاتکس بهترین جنس برای  این نوع پادری می باشد.

۳- آشپزخانه

از آنجایی که می‌دانیم آشپزخانه محیطی چرب است بهتراست از پادری جلوی اجاق گاز استفاده شود که همین امر باعث کاهش آلودگی در سطح آشپز خانه خواهد شد،پادری که در این قسمت استفاده می‌شود حتما باید قابلیت شست و شو را دارا باشد.

۴- اتاق خواب

قاعدتا پادری بیشتر در اتاق خواب هایی  که دارای تراس هستند استفاده می‌شود،این نوع پادری کاملا سلیقه ای بوده و با توجه به چیدمان اتاق خواب انتخاب می‌شود.

نکاتی که در خرید پادری باید به آنها توجه کنید:

انتخاب رنگ پادری:

برای انتخاب رنگ پادری بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که تیره و چرک تاب باشند، همین امر سبب می ‌شود که آلودگی و کثیفی کمتر نشان داده شود.نکته قابل ذکر که باید در انتخاب پادری به آن توجه کنید ثبات رنگ و شکل آن است، باید برای انتخاب پادری جنسی را انتخاب کنید که زود تغییر رنگ ندهد و تثبیت رنگ داشته باشد.

جنس پادری:

انتخاب جنس پادری از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که امروزه جنس های متعددی برای پادری ها وجود دارد بنابراین باید با توجه به مکان های مختلف آنها را انتخاب کرد، به عنوان مثال جنس پادری که برای سرویس های بهداشتی انتخاب می کنید بایداز نوعی باشد که روی سرامیک یا سنگ لیز نخورد و در برابر شویندها مقاوم باشد.

جنس پادریی که در پایین تخت خواب قرار می گیرد باید به نوعی نرم و لطیف باشد همچنین با توجه به چیدمان اتاق رنگ و مدل آن انتخاب شود و جنس پادری که برای آشپزخانه استفاده می‌شود حتما باید قابلیت شست و شو را داشته باشد.

ضد لغزش بودن:

ضد لغزش بودن پادری نکته ای مهم در انتخاب نوع پادری می‌باشد، در محیط هایی مثل حمام و دستشویی از پادری هایی استفاده می‌شود که دارای ترمز یا لاستیک نگه دارنده باشد،این لاستیک ها از چرخش و جابه جا شدن و لغزش پادری بر روی کاشی های داخل و سرامیک های بیرون جلوگیری خواهند کرد و از افتادن شما و یا کودکتان جلوگیری می کنند.

میزان لطافت پادری:

بسته به اینکه در کدام قسمت قرار است از پادری استفاده کنید بهتر است متناسب با محل استفاده به لطافت پادری دقت کنید، به طور مقال پادری های جلوی درب خروجی به دلیل قرار گرفتن زیر کفش باید جنس ضخیم تری داشته باشند.

در حالی که پادری های جلوی سرویس بهداستی و یا اتاق خواب‌ها می‌توانند لطافت بیشتری داشته باشند، دقت داشته باشید که برای پادری جلوی آشپزخانه مدلی را انتخاب کنید که هم لطیف باشد و هم زود به زود کثیف نشود.