محمد حسن اسدی طاری

کنفرانس بین‌المللی انقلاب در روزهای ۱۱ و ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ درکوالالامپور- مالزی برگزار می‌شود. موضوعات کنفرانس شامل نظریه‌های انقلاب، انقلابات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی، انواع انقلاب، انقلاب‌ها و کودتاها، انقلاب‌ها و شورش‌ها، انقلاب فرانسه، انقلاب روسیه، انقلاب اسلامی، انقلاب‌های قرن بیست و یکم، انقلاب نئولیبرال، اشغال وال استریت، مقاومت امروز، جنگ داخلی، سیاست شورش، اخلاق شورش، مقاومت به تغییر، کانت، محدودیت‌های اصلاحات، چالش‌های سرمایه‌داری، سیاست‌های پست مدرن، گفتمان مقاومت، زبان مقاومت است.

به عقیده گی روشه، انقلاب لحظه اي تاريخي است كه حالت انفجار اجتماعي و در عين حال حالت هيجان انفرادي مشخصه آن است. بنابراين حادثه اي است كه مي توان زمان آن را مشخص نمود ، گو اين كه در عمل انجام دادن اين كاربسيار دشوار است، به ویژه در لحظه وقوع. حتي گاهي تاريخ نويسان بر سر تعيين تاريخ شروع و خاتمه انقلاب معيني به توافق نمي رسند.

انقلاب را لحظه اي پرهيجان و داغ و در تاريخ نام مي برند كه لزوماً محدود است. يعني ابتدايي دارد و انتهايي. علاوه بر آن پدیده هایی مانند انقلاب صنعتی و انقلاب تکنولوژیک از تحولاتیست که به انقلاب منتسب است. در بیان این مفاهیم بيشتر تكيه بر تغييرات قابل ملاحظه و طولاني است كه به دنبال بعضي از تحولات تكنيكي به وجود آمده است و روشن است كه تعريف ما از آن چه كه تحت عنوان (( روند انقلابي )) نام مي بريم شامل اين نوع انقلاب نمي گردد.

علاقمندان به موضوعات فوق می‌توانند چکیده آثار خود را به آدرس https://panel.waset.org/conference/۲۰۲۱/۰۲/kuala-lumpur/ICR/sponsorship ارسال نمایند.

مهلت ارسال آثار تا پایان روز ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://waset.org/revolution-conference-in-february-۲۰۲۱-in-kuala-lumpur مراجعه گردد.

انتهای پیام/