کنفرانس بین‌المللی انقلاب برگزار می شود

محمد حسن اسدی طاری

کنفرانس بین‌المللی انقلاب در روزهای ۱۱ و ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ درکوالالامپور- مالزی برگزار می‌شود. موضوعات کنفرانس شامل نظریه‌های انقلاب، انقلابات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی، انواع انقلاب، انقلاب‌ها و کودتاها، انقلاب‌ها و شورش‌ها، انقلاب فرانسه، انقلاب روسیه، انقلاب اسلامی، انقلاب‌های قرن بیست و یکم، انقلاب نئولیبرال، اشغال وال استریت، مقاومت امروز، جنگ داخلی، سیاست شورش، اخلاق شورش، مقاومت به تغییر، کانت، محدودیت‌های اصلاحات، چالش‌های سرمایه‌داری، سیاست‌های پست مدرن، گفتمان مقاومت، زبان مقاومت است.

به عقیده گی روشه، انقلاب لحظه ای تاریخی است که حالت انفجار اجتماعی و در عین حال حالت هیجان انفرادی مشخصه آن است. بنابراین حادثه ای است که می توان زمان آن را مشخص نمود ، گو این که در عمل انجام دادن این کاربسیار دشوار است، به ویژه در لحظه وقوع. حتی گاهی تاریخ نویسان بر سر تعیین تاریخ شروع و خاتمه انقلاب معینی به توافق نمی رسند.

انقلاب را لحظه ای پرهیجان و داغ و در تاریخ نام می برند که لزوماً محدود است. یعنی ابتدایی دارد و انتهایی. علاوه بر آن پدیده هایی مانند انقلاب صنعتی و انقلاب تکنولوژیک از تحولاتیست که به انقلاب منتسب است. در بیان این مفاهیم بیشتر تکیه بر تغییرات قابل ملاحظه و طولانی است که به دنبال بعضی از تحولات تکنیکی به وجود آمده است و روشن است که تعریف ما از آن چه که تحت عنوان (( روند انقلابی )) نام می بریم شامل این نوع انقلاب نمی گردد.

علاقمندان به موضوعات فوق می‌توانند چکیده آثار خود را به آدرس https://panel.waset.org/conference/۲۰۲۱/۰۲/kuala-lumpur/ICR/sponsorship ارسال نمایند.

مهلت ارسال آثار تا پایان روز ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://waset.org/revolution-conference-in-february-۲۰۲۱-in-kuala-lumpur مراجعه گردد.

انتهای پیام/

assadi

assadi

روزنامه نگار و پژوهشگر رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *