سجاد صفرزاده: علی معلم مدیر مسئول نشریه ((دنیای تصویر)) و تهیه کننده سینما به علت حمله قلبی درگذشت. وی که  عصر امروز در دفتر مجله بوده است، ناگهان سکته کرده و فوت می کند. به گزارش ارتباط امروز به نقل از ایلنا؛ معلم در سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد ودر رشته سینما تحصیل کرد […]

سجاد صفرزاده: علی معلم مدیر مسئول نشریه ((دنیای تصویر)) و تهیه کننده سینما به علت حمله قلبی درگذشت. وی که  عصر امروز در دفتر مجله بوده است، ناگهان سکته کرده و فوت می کند.

به گزارش ارتباط امروز به نقل از ایلنا؛ معلم در سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد ودر رشته سینما تحصیل کرد ودر دهه شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز ودر سال ۷۱ ماهنامه ((دنیای تصویر ))را تاسیس کرد. همچنین دست به تهیه کنندگی سینما زد و در کارنامه تهیه کنندگی اش، فیلمهای ” آل ، شوکران، گاوخونی و ازدواج به سبک ایرانی ” را داشته است.

علی معلم در هیئت‌های داوری و انتخاب جشنواره‌های متعددی حضور داشت که از جمله آنها می‌توان به هفت دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم کشورهای غیرمتعهد (پیونگ‌یانگ)، جشنوارهٔ سینمای جوان، جشنوارهٔ فیلم‌های دانشجویی، جشنوارهٔ فیلم‌های خانوادگی، نخستین جشنوارهٔ فیلم و کیفیت، جشنوارهٔ فیلم جوان، دو دوره جشنواره فیلم رویش و جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، نخستین جشنوارهٔ فیلم‌های ویدئویی تهران و جشنوارهٔ فیلم زنان (پروین اعتصامی) اشاره کرد.

معلم که به واسطه تولید و اجرای برنامه‌هایی مانند ” جنگ هنر، از واژه تا تصویر، سینمای اندیشه و… ” به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ سینمای کشور افزود. وی از پیشکسوتان سینما، نویسنده، ناشر، منتقد، تهیه‌کننده، کارگردان، مجری تلویزیون وبازیگر به پاس همه زحمت هایش در عرصه فرهنگ و هنرمدرک دکترای افتخاری را دریافت کرده بود. وی در زمان مرگ ۵۴ سال داشت.

پایگاه خبری ارتباط امروز این ضایعه را به جامعه رسانه ای و هنری کشور تسلیت می گوید.

روحش شاد

انتهای پیام/