سرویس فناوری اطلاعات: بر اساس بررسیهای به عمل امده ربات ارتباطات به عنوان تخصصی ترین و کاملترین رباتهای تلگرام شناخته شد که بیش از ۳۱۰۰ عضو فردی و حدود ۱۱ هزار عضو گروهی دارد. ربات ارتباطات  communication_bot دارای بخشهای تخصصی رسانه ای است و توسط متخصصین علوم ارتباطات طراحی شده است.

در میان ۱۶ ربات بررسی شده ربات ارتباطات از سطح امنیتی بالایی برخوردار است و دقیقا یک رسانه کوچک به شمار می رود. این ربات همچنین تنها ربات تعاملی میان رباتهای تلگرام است که امکان دریافت فیدبک و پیام برای سردبیر در آن وجود دارد. بر اساس اعلام دست اندرکاران این ربات، گروههای ادمین این ربات که کار تهیه و تولید خوراکهای آن را برعهده دارند، همگی از فارغ التحصیلان رشته ارتباطات دانشگاه ازاد اسلامی واحد تهران مرکزی هستند که در مطبوعات فعالیت می کنند.

ربات امن ارتباطات مرجع خبری خوبی برای علاقه مندان به دریافت سریع اخبار و اطلاعات به شمار می رود. اگر چه بحث و گفت و گو در باره رباتهای تلگرام، به عنوان یکی از اصلی ترین پیام رسانان در شبکه های ارتباطی ایرانیان، از مقوله کارشناسی و تخصصی فراتر رفته است و هر یک از کاربران از احساس ناامنی این رباتها و فعالیتهای جاسوسی آنان خبر می دهند، ولی باید به این نکته اشاره کرد این مقوله تنها به ربات تلگرام مربوط نشده و تلفنهای هوشمند در اساس در معرض خطر جاسوسی و نفوذ ویروس و حمله هکرها قرار دارند؛ که با نصب هر نرم افزار این امکان برای نرم افزار فراهم می شود که به بخشهای مختلف گوشی دسترسی داشته باشد و از همه نرم افزارها یا بخشهایی از انها بر حسب مورد استفاده کند.

انتهای پیام