کاربران ایرانی در رتبه دوم استفاده ازتلگرام

مریم والا: مدتی است شاهد رونق سرویس تلگرام در میان سرویس های اجتماعی دیگر موبایل هستیم. این در حالی است که پایگاه خبررسانی و تجزیه و تحلیل فناوری tech crunch  طی مصاحبه ای با موسس تلگرام پاول دروف اعلام کرد تلگرام 62 میلیون کاربر فعال و روزانه  2 میلیارد پیامک دارد.

تلگرام دارای کاربران بسیاری در سراسر دنیاست. کاربرانی در اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، هلند، آلمان، برزیل، مکزیک، گوانتانامو، هند، مالزی، سنگاپور، کره جنوبی، عربستان سعودی، ایران، عراق و ازبکستان . آمارها نشان می دهد که از ماه ژوئن سال 2014  پیام های تلگرام در امریکا روزانه 8 برابر در انگلستان 5 برابر و در ایتالیا 6 برابر افزایش یافته است. نمودار های مشابه برای بیش از 30 کشور همین مقادیر را نشان می دهد.همچنین کاربران برزیلی روزانه 700 میلیون پیام تلگرامی ارسال می کنند.

این درحالی است که موج عظیمی ازکاربران ایرانی از اپلیکیشن های دیگر موبایل به ویژه وایبر که مدتی است دسترسی به آن با اشکالاتی همراه است، به  تلگرام مهاجرت کرده اند. با توجه به آمار ” آلکسا ” که ازسرور اصلی گرفته شده است آمریکا با ٨۴ درصد اول و با اختلاف زیادی ایران با 7/3 درصد دوم، هند با 2/3 درصد سوم، انگلیس و اسپانیا نیز در رده‌های چهارم و پنجم ترافیک آلکسا در تلگرام هستند.

براساس آمارهای موجود، ۴٠٠ میلیون نفر در دنیا از نرم‌افزار وی‌چت برای چت‌کردن و ارسال صوت و تصویر به صورت کاملا رایگان استفاده می‌کنند؛ اما در ایران بخاطر فیلترینگ این نرم افزار میزان بسیار محدودی از آن استفاده می کنند.

 بررسی‌های صورت‌گرفته از استفاده کاربران ایرانی از نرم‌افزارهای کاربردی موبایل نشان می‌دهد بالغ بر ٨٠ درصد کاربران ایرانی سیستم‌عامل‌های اندروید از فروشگاه کافه بازار برای خرید نرم‌افزارهای خود کمک می‌گیرند که در این فروشگاه سهم اپلیکیشن‌های کاربردی مانند وی‌چت، وایبر، واتس‌اپ، تانگو و اینستاگرام که این روزها در دایره توجهات قرار دارد، بالغ بر یک میلیون دانلود است.

به تعبیری این اپلیکیشن‌ها هر کدام بیش از یک‌میلیون بار توسط کاربران ایرانی “کافه بازار” بارگذاری شده است و با احتساب اینکه اگر این کاربران ٨٠ درصد کاربران سیستم‌عامل اندروید را تشکیل دهند، شمار کاربران اپلیکیشن‌های موبایل برای سیستم‌عامل اندروید بالغ بر یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر خواهد بود.

انتهای پیام/

editor

editor

روزنامه نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *