تکنولوژی همه چیز را تغییر می دهد، و این روزها همه چیز از عکس و ویدیو گرفته تا توییت و نقشه را می توانیم روی اینترنت از متن به یک پروژه کامل و مستقل اینترنتی تبدیل کنیم.اما با وجود همه فوایدی که تکنولوژی برای ساده تر کردن کار ما داشته، پیاده کردن مصاحبه همچنان یکی از کارهای خسته کننده و مشکل خبرنگاری است که مدت زیادی طول می کشد و حوصله زیادی می خواهد.

این مطلب تعدادی نرم افزار را به شما معرفی می کند که با آن که همه کار پیاده کردن مصاحبه را برایتان انجام نمی دهند، کارتان را تا اندازه ای ساده خواهند کرد و کمی از دردسر آن کم می کنند.

Cogi

این سرویس هم برای آیفون موجود است و هم اندروید. این نرم افزار بخش های مهم گفت و گو را نگه می دارد و وقتی به کارش می اندازید، فقط همین بخش های مهم مصاحبه را ذخیره می کند. وقتی بخش مهمی در مصاحبه دارید، دگمه را فشار دهید. Cogi مصاحبه تان را ۱۵ تا ۴۰ ثانیه عقب می برد تا چیزی را که همان لحظه گفته شده، ضبط کند. با استفاده از این نرم افزار بدون نیاز به یادداشت برداری می توانید روی خود مصاحبه تمرکز کنید و قطعا در پایان، نسخه کوتاه تر ضبط شده را ترجیح خواهید داد.

oTranscribe

این اپلیکیشن را باید روی کامپیوتر استفاده کنید. کارش این است که در واقع دو ابزار ساده را با هم ترکیب می کند: یک وسیله پخش صدا و یک ویراستار متن را. این دو را وارد یک سطح می کند. همه چیز توسط کیبوردتان کنترل می شود. این اپلیکیشن خود کار پیاده کردن مصاحبه را برایتان انجام نمی دهد، اما نیاز به عوض کردن اپلیکیشن یا به عقب برگرداندن یا مکث کردن را از بین می برد. این طور است که در وقتتان صرفه جویی خواهد شد.

نکته منفی بزرگی که این اپلیکیشن دارد این است که باید یک صفجه اینرنت را برایش باز نگهدارید، برای همین اگر جزو کسانی هستید که حواستان با باز بودن صفحات متعدد پرت می شود، بهتر است که این اپلیکیشن را به طور کامل باز نگهدارید.

Dictation.io

یک فایل ساده سفید است که هر چه را به آن دیکته کنید، می نویسد. خیلی دقیق نیست، اما مجانی است و می تواند برای وقت هایی که پنجره های دیگر را باز نگهداشته اید و هر چیزی را که می گویید، نمی خواهید حتماً تایپ کنید، مفید باشد. فایده دیگرش هم این است که به بیش از دوازده زبان موجود است و به لهجه های مختلف بعضی از زبان ها هم مجهز است.

Dragon

به طور گسترده به عنوان یکی از ابزار بهتر موجود در بازار برای دیکته کردن شناخته شده است. این ابزار سرراستی است از آنچه یک وسیله پیاده کردن در واقع باید باشد. توی وسیله تان صحبت می کنید و کلماتی را که به زبان می آورید، روی صفحه ظاهر می شوند. این ابزار، یک اپلیکیشن موبایل رایگان هم دارد که البته بی نقص نیست، اما برای بلند بلند فکر کردن مفید است و میزان زیادی هم در وقتتان صرفه جویی می کند. Dragon انواع مختلفی دارد و محصولات آن به اغلب زبان ها موجود است.

انتهای پیام/ منبع: ijnet